Propozice LA SPORTIVA SPORT Life! bouldercontest 2019

LA SPORTIVA SPORT Life! bouldercontest 2019

Organizátor :

Organizátorem LA SPORTIVA SPORT Life! BOULDER CONTEST 2019 jsou Radek Lienerth HUDY stěna BrnoSK Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno a Jiří Čermák

Generální partner závodu:

Partneři závodu:

HUDY, BRNO, ROCK EMPIRE, DIRECTALPINE, FASTER.CZ,   ,   ACER Wood Way, OEAV.CZ, Český horolezecký svaz

závod se koná za finanční podpory města BRNA

Stěna, struktury, chyty a hlavní stavěč

Závod bude realizován na profilech a pódiu od slovenské stěnařské firmy ANATOMIC, tak jako v uplynulých ročnících. Stěna se nově stala přímo naším majetkem, takže jsme k ní pořídili i kompletně nové dopadiště.

Chyty a struktury do kvalifikačních a  finálových cest poskytnou HUDY lezecká stěna Brno a o dalších možnostech aktuálně jednáme, těšit se můžete na svěťákové chyty CHEETA, FLATHOLD a novinky od ANATOMICU. Struktury pak budou MOVEHOLDS, AIX a TR-WALLS. V kvalifikacích se pak potkáte i s dalšími značkami jako MAKAK, Bleaustone nebo Lapis nebo HRT zapůjčenými od HUDY stěny Brno .

Tím nejdůležitějším prvkem kvality závodu je ovšem stavěč, přesněji stavěči. Jak kvalifikační bouldry, tak ty finálové jsme letos svěřili borcům ze „štatlu“, jmenovitě Sukovi s Kozlem.

Mediální partneři závodu:

www.lezec.cz, www.james.sk, www.montana.cz,  www.climb.sk,

Termín závodu:

Sobota 9.11.2019 8:00 – 18:00

Místo konání závodu:

Brno, Areál BVV, Pavilon V

Vstup do areálu nejlépe hlavní branou z ulice Veletržní

mapa

Systém závodu:

Kategorie muži  a kategorie ženy. Kvalifikace na deseti bouldrech, muži, ženy společně. Pro letošek bude kvalifikace nově rozdělena na 2 skupiny, bude tak kratší limit, ale mělo by být pod bouldry více prostoru. Aktuálně ještě s hlavním rozhodčím rozhodujeme o zachování průběžné prezentace – přijď a odlez. Do skupin budou závodníci rozlosováni. Každý ze závodníků obdrží záznamový arch a zapisuje si dosažený počet zón, topů a pokusů. Na jednotlivé bouldry není časový limit , není omezen počet pokusů.

Do finále postupuje 6 žen a 6 mužů. Každá kategorie leze 4 bouldery stylem OS.

Předběžný časový harmonogram závodu:

8:00 – zahájení prezentace
9:30– 13:30 – kvalifikace, FLASH (1. skupina 9:30 – 11:30, 2.skupina 11:30-13:30)
14:00 – výsledky kvalifikace
14:30 – 16:30 – finále muži i ženy, OS
17:00 – předání cen vítězům

Startovné

Startovné je pro členy ČHS, OeAV, partnerských organizací UIAA a neorganizované závodníky zaregistrované do 1.11.2019 350,- Kč (14 EUR). Závodníci zaregistrovaní po 1.11.2019 a příchozí na BVV registrovaní v místě závodu hradí startovné ve výši 400,- Kč (16 EUR). Bez registrace není možné zajistit volný vstup do areálu BVV.
Startovné v odpovídající výši prosím uhraďte na  účet oddílu číslo: 2801236055, banka:2010, var. symbol datum narození ve formátu RRRRMMDD, spec. symbol 200 nebo hotově u prezentace závodníků v den závodu.

Startovné zahrnuje závodní triko, občerstvení a vstup do areálu BVV. Po provedení registrace vám bude zaslána instrukce ke vstupu do areálu BVV.

Ceny

Prvních padesát zaregistrovaných závodníků obdrží od partnera HUDY sport malou pozornost.

Bouldering muži
1.  prizemoney 3000,- kč + věcná cena
2. prizemoney 2000,- kč +věcná cena
3. prizemoney 1000,- kč + věcná cena

Bouldering ženy
1. prizemoney 3000,- kč + věcná cena
2. prizemoney 2000,- kč + věcná cena
3. prizemoney 1000,- kč + věcná cena

Kontakt:

Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno
Mgr. Radek Lienerth – zástupce hlavního organizátora
Tel: +00420603810600
e-mail:zoban@seznam.cz

6 komentářů u Propozice LA SPORTIVA SPORT Life! bouldercontest 2019

 1. Martin napsal:

  Ahoj Radku,

  chtěl jsem se zeptat v jakém rozmezí obtížnosti budou kvalifikační bouldery. Jinými slovy jestli je smysluplné se přihlásit, když je můj momentální strop někde kolem 6C.
  A druhý dotaz je, zde bude někde k nahlédnutí aktuální startovní listina.

  Díky za info.

  Martin

  • admin napsal:

   Ahoj,
   v kvalifikaci budou bouldry zacinat kolem 5b/5c, pocitam ze do 6c bude cca 7 bouldru a v ostatnich se uvidi. Aktualni startovni listina je v sekci registrace.

 2. Anonym napsal:

  5 pokusov na boulder? No kvoli tomu sa mi cestovat teda neoplati. To je tak maximalne pre domacich.

  • admin napsal:

   no škoda, myslím, že to je právě pravidlo o kterém se ještě bude diskutovat, hned jak přijede hlavní rozhodčí s Korsiky. Jinak 12 x 5 dává dohromady 60 pokusů + 4 finálové bouldry…Myslím, že celkem slušná sada 🙂

 3. Došlík napsal:

  Ahoj, napadla mě taková technická. Minule se lehké bouldry koncentrovaly na stejných profilech, takže ke konci kvalifikace byly některé profily bez lidí a na dalších bylo naopak narváno. Jestli by nebylo lepší na každý profil dát něco lehčího i těžšího, aby pak nebyly takové návaly.

Napsat komentář