Pravidla LA SPORTIVA SPORT Life bouldercontest 2019

sportlifelasportivalogoblackLA SPORTIVA SPORT Life bouldercontest 2017 je otevřeným závodem pro všechny lezce a lezkyně bez věkových a výkonnostních omezení, proto jsme se snažili aby pravida byla co nejjednodušší a nejsrozumitelnější i pro závodního lezení neznalé lezce. V neposlední řadě budete v kvalifikaci rozhodčími sami sobě, takže je to i tak trochu o „Fair play“.

Pravidla pro kvalifikaci:

1) Všichni soutěžící se účastní na vlastní riziko, organizátor závodu nezopovídá za možný vznik újmy na zdraví, či osobnosti

2) Děkujeme, že respektujete své spolusoutěžící, po neúspěšném pokusu uvolníte místo pro dalšího soutěžícího a  mezi pokusy jste ostatním nápomocni chytáním. Prosím dbejte na bezpečný dopad jak u svých pokusů, tak pokusů ostatních.

3) Dosažené výsledky na jednotlivých boulderech si každý ze závodníků zaznamenává do svého archu, který obdržíte u registrace.

 • u čísla bouldru doplníte na kolikátý pokus byl dosažen TOP
 • u čísla bouldru doplníte na kolikátý pokus byl dosažena ZÓNA

 

5) Boulder zahajuj vždy držením označeného chytu / chytů. Za dosažení zóny se považuje stabilní držení označené zóny,  za TOP se považuje stabilní držení označeného chytu oběma rukama.

6) Arch s dosaženými výsledky kvalifikace musí být odevzdán ke zpracování nejpozději ve 13:30

7) všechny bouldery se lezou FLASH, v průběhu kvalifikace závodníci vzájemně sledují své pokusy

8) pro kvalifikaci bude připraveno celkem 12 vyznačených boulderproblémů (odlišení barvou chytů + na profilech bude k dispozici schéma)

 

Pravidla pro finále:

1) Soutěžící lezou všechny bouldery OS systémem SP

2) Do finále postupuje 6 nejlepších lezkyň a 6 nejlepších lezců z kvalifikace

3) Muži i ženy lezou postupně čtyři finálové bouldry

4) Bodové hodnocení zůstává shodné jako u kvalifikace, na jeden bouldr je časový limit 4 minuty

5) Vítězí lezec / lezkyně s nejvyšším bodovým ziskem. V případě shody rozhoduje výsledek dosažený v kvalifikaci.

Organizátoři si vyhrazují právo pravidla v průběhu přípravy závodu upravit, či zpřesnit, tak aby v okamžiku konání závodu byla všem srozumitelná. Případné podněty prosím neváhejte zaslat formou komentáře. Děkujeme.

m_pn16149447

3 komentáře u Pravidla LA SPORTIVA SPORT Life bouldercontest 2019

 1. Došlík napsal:

  U uvedených příkladů jsou jednou u topu odečteny 2 body za tři pokusy a u zóny odečteno 5 bodů za 5 pokusů. Mělo by tam být zřejmě -4 body.
  Těch maximálních pět pokusů na bouldr je kvůli očekávané vysoké účasti? Je to docela málo, navíc se dá stejně čekat, že to lezci budou zkoušet dál, i když si to už nebudou moct zapsat. Leda to zkoušení předem zakázat.
  Jak těžké bouldry se dají v kvalifikaci očekávat?

  • admin napsal:

   Pravidlo 5 pokusů bude asi ještě upraveno, Jura je ještě aktuálně ve Francii a zamýšlí pro letošek pokusy omezit, ale je možné že je úplě vypustíme.
   Bouldry v kvalifikaci budou začínat 5c

 2. Pingback: Upřesnění pravidel | LA SPORTIVA SPORT Life bouldercontest 2016

Napsat komentář